Adres: Łętowe 238, 34-733 Mszana Górna

tel/fax: 18 3315204 e-mail: spletowe@wp.pl

ARCHIWUM

Rok szkolny: 2013/2014

                
WRZESIEŃ
! OGŁOSZENIE !
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

W dniu 2 września 2013 roku o godzinie 900 w Kościele Parafialnym w Łętowem zostanie odprawiona Msza Święta. Po nabożeństwie około godziny 1000 nastąpi Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego, po którym będą miały miejsce spotkania
z wychowawcami w klasach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW !
Dyrektor szkoły
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
„Żal nam słonecznej swobody”…

2 września 2013 roku we wszystkich szkołach rozbrzmiały pierwsze dzwonki. Skończył się czas beztroskich i słonecznych wakacji.
Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszym Kościele Parafialnym. Po Mszy Świętej nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, na którym gościliśmy Wójta Gminy Mszana Dolna – Pana Bolesława Żabę. Pan Wójt wybrał naszą szkołę, aby powierzyć stanowisko Dyrektora szkoły Pani mgr Krystynie Masłowiec. Nowa Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Przedstawiła również wszystkich nauczycieli. Do grona nowych „belfrów” został przyjęty, pochodzący z Czech ks. Josef Jaroš. Serdecznie go witamy i życzymy miłego pobytu w Polsce i w Łętowem.

W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło 96 uczniów. Wszystkim życzymy sukcesów, satysfakcji z pracy oraz wielu radosnych i pogodnych dni! Uczniowie podczas krótkiej akademii wspominali wakacje, ale przypomnieli również wydarzenia z września 1939 roku, kiedy to „zamiast szkolnego dzwonka tysiące młodych ludzi, uczniów i nauczycieli usłyszało odgłosy bombardowań, huk dział”. Pamiętajmy, że był taki wrzesień 1939 roku, kiedy to Niemcy napadły na Polskę
.. i rozpoczęła się tym samym II Wojna Światowa.

„Abyśmy żyć mogli w spokoju,
śmiać się, witać poranek wesoły,
ginęli ludzie, walcząc o Polskość,
o duże, jasne szkoły.”

Galeria Zdjęć: Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014
Monika Zięba
Uroczystość obchodzona w ramach
Jubileuszu 650 lecia wsi Kasina Wielka

7 września 2013 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Potoniec, Aleksandra Potoniec i Łukasz Węglarz wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły uczestniczyli w Uroczystości patriotyczno-religijnej z okazji 74. rocznicy walk obronnych podczas II Wojny Światowej na Ziemi Zagórzańskiej. Uroczystość ta odbyła się przy pomniku na przysiółku "Mogiła" w Kasinie Wielkiej. Po wyciągnięciu na maszt flagi państwowej odprawiono Mszę Świętą w intencji poległych żołnierzy. Na uroczystość przybyły delegacje wraz z pocztami sztandarowymi jednostek Straży Pożarnej oraz poczty sztandarowe ze szkół z terenu gminy Mszana Dolna.

Po zakończeniu Eucharystii młodzież z ZPO w Kasinie Wielkiej przedstawiła program patriotyczny, a następnie odbył się apel poległych. Uroczystość uświetnił występ orkiestry "Echo-Zagórzan".

To wydarzenie oficjalnie zakończyło obchody Jubileuszu 650-lecia wsi Kasiny Wielkiej.

Wyżej wymienieni uczniowie godnie reprezentowali Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem.

Galeria Zdjęć: Jubileusz 650-lecia wsi Kasiny Wielkiej

Mariola Mamala
PODSUMOWANIE
Ankieta do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 4 września przeprowadzono ankietę, w której uczniowie klas IV - VI mogli zgłosić swoją kandydaturę do Samorządu Uczniowskiego. Wśród 36 ankietowanych, 20 uczniów wyraziło chęć uczestnictwa jednocześnie podając funkcję, którą w SU chcieliby pełnić.

Podsumowanie zgłoszeń wq funkcji:

Imię i nazwisko ucznia Klasa
PRZEWODNICZĄCY
Julia Jarosz IV
Dawid Kołodziejczyk IV
Joanna Palac IV
Piotr Wąchała IV
Zuzanna Jarosz V
Gabriela Pietrzak V
Patrycja Zoń V
Dariusz Dawiec VI
Gabriela Dawiec VI
Magdalena Murzyn VI
Kamil Walczak VI
ZASTĘPCA
Adrian Węglarz IV
Arkadiusz Węglarz IV
Ewelina Kołodziej VI
Wiktoria Kołodziej VI
Aleksandra Potoniec VI
SEKRETARZ
Karolina Kasprzyk IV
Weronika Lupa VI
Anna Walczak VI
SKARBNIK
Klaudia Kaleta IV
Patryk Kuczaj IV

Mamy nowy SAMORZĄD UCZNIOWSKI!
W dniach 24 września do 25 września 2013 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami do SU mogli być uczniowie klas IV-VI. Każdy uczeń szkoły mógł oddać trzy głosy - na przewodniczącego, zastępcę i na opiekuna SU. Nowym opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest

Pani Mirosława Jarosz.




Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wygląda następująco:
Przewodnicząca:
Zuzanna Jarosz
Zastępca:
Aleksandra Potoniec
Sekretarz:
Karolina Kasprzyk
Weronika Lupa
Anna Walczak
Skarbnik:
Klaudia Kaleta
Patryk Kuczaj
Życzymy nowemu SU wytrwałości w pracy oraz wiele pomysłów w tym roku szkolnym.


Władysława Kozyra
INFORMACJA DLA RODZICÓW
W razie wypadku ucznia w Szkole lub poza nią
Rodzice natychmiast zgłaszają wypadek telefonicznie
podając serię, nr polisy i PESEL dziecka.

Nr telefonu: 22 4696969

Seria i nr polisy:

Seria: INP

Nr polisy: 332040

Dyrekcja Szkoły
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

W poniedziałek 30 września 2013 roku o godzinie 1530 odbędzie się wywiadówka szkolna. Spotkanie z rodzicami zostanie rozpoczęte zebraniem ogólnym w małej sali gimnastycznej. Zapraszamy w tym dniu, rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
"Szok" w Szkole Podstawowej w Łętowem

26.09.2013r. w Szkole Podstawowej w Łętowem rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu i gromkie brawa. Były to efekty występu artystów cyrku "Szok". Najważniejszą osobą był oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami. Aplauz wybuchał, gdy na scenę, do wspólnej zabawy, zapraszał dzieci i rodziców, którzy także przybyli na cyrkowy pokaz i chętnie brali w niej udział. Nie zabrakło także chwil "grozy", kiedy pojawiła się treserka z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że jest on niegroźny i chętnych do dotknięcia, czy potrzymania gada, było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt najmłodszych uczniów wzbudził pokaz tresowanego psa i gołębi. Występ cyrkowców rozweselił wszystkim dzisiejszy pochmurny i deszczowy dzień.

Galeria Zdjęć: POKAZ CYRKU "SZOK"

Agata Florek
Udane biegi przełajowe

Dnia 27.09.2013r. w Limanowej odbyły się powiatowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowała grupa piętnastu zawodników, którzy startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawody te okazały się niezwykle udane dla kilku biegaczy, a właściwie biegaczek, gdyż to właśnie dziewczęta mogą pochwalić się lepszymi wynikami niż chłopcy.
Gabriela Dawiec zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej i zdobyła złoty medal.

W tej samej grupie doskonałe piąte miejsce zajęła Ewelina Kołodziej , również wynik Magdaleny Murzyn zasługuje na pochwałę, gdyż znaleźć się w pierwszej dziesiątce zawodów wcale nie jest łatwo. Magda zajęła dziesiąte miejsce. Dobrze zaprezentowała się też Zoń Patrycja w młodszej kategorii wiekowej, która zajęła 18 miejsce spośród 8O startujących. Natomiast sporym zaskoczeniem był wynik najmłodszej naszej reprezentantki Aleksandry Kołodziej , która, mimo iż uczęszcza dopiero do klasy III startowała z dziewczętami rocznikowo starszymi, a i tak zajęła wyśmienite piąte miejsce. Widać rodzina Kołodziejów bieganie ma we krwi, gdyż starsze siostry Oli również biegały i nadal trenują tą dyscyplinę sportu. Reszta naszych zawodników zajęła dalsze miejsca poza pierwszą 20, jednak wszyscy oni zasłużyli na szacunek, bo start
i dotarcie do mety w tak wyczerpujących zawodach nie jest proste, a im się to udało. Najlepsza ósemka z każdej kategorii wiekowej zdobyła awans na zawody wojewódzkie i tak naszą szkołę w Nowym Targu 09.10.2013r. reprezentować będą Dawiec Gabriela (1), Kołodziej Ewelina (5), Kołodziej Aleksandra (5).

Gratulujemy sukcesów naszym uczniom i życzymy im równie udanych występów na kolejnych zawodach.

Poniżej prezentujemy pełny skład szkoły: Dawiec Gabriela, Kołodziej Ewelina, Murzyn Magdalena, Potoniec Zuzanna, Walczak Kamil, Kołodziej Krystian, Jarosz Zuzanna, Pietrzak Gabriela, Zoń Patrycja, Wąchała Piotr, Michorczyk Krystian, Kaleta Klaudia, Kasprzyk Karolina, Kołodziej Aleksandra, Walczak Klaudia.

Galeria Zdjęć: UDANE BIEGI PRZEŁAJOWE

Maciej Potaczek
DODATKOWE DNI WOLNE
23 października - Święto Szkoły, Ślubowanie klasy I,

2 stycznia,

3 stycznia,

1 kwietnia - Sprawdzian po klasie szóstej

2 maja,

20 czerwca
PAŹDZIERNIK
Akcja "Sprzątanie świata"

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Sprzątanie świata". Przebiegła bardzo sprawnie. Klasy I i III oraz IV, V, VI wraz z nauczycielami wyruszyły, aby uporządkować przydzielony im teren wzdłuż głównej drogi. Podczas sprzątania używano rękawic ochronnych. Zaangażowanie dzieci było bardzo duże. Z wielkim zapałem zbierały śmieci i segregując, wrzucały do przygotowanych worków. Największą liczbę stanowiły te zapełnione plastikiem i papierem. Złożono je przy budynku szkoły. Należy stwierdzić, że w tym roku zebranych odpadów było mniej niż
w latach poprzednich. Świadczy to o większej świadomości mieszkańców i ich dbałości
o otoczenie. "Sprzątanie świata" uczy najmłodszych odpowiedzialności
i samodzielnego działania. Mamy nadzieję, że tego rodzaju akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko.

Galeria Zdjęć: AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Agata Florek
KURS TAŃCA

W naszej szkole od 2 października prowadzone są zajęcia z tańca nowoczesnego i towarzyskiego. Osoby chętne zgłaszają się do wychowawców klas do dnia 7 października 2013 roku. Odpłatność za kurs u prowadzących zajęcia. Zajęcia będą odbywały się w środy.
I grupa – klasa „O” godz. 13 00 - 13 30 - Mała sala gimnastyczna
II grupa – klasy I – V godz. 13 30 – 14 15 – Duża sala gimnastyczna.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach!

Dyrekcja Szkoły
INFORMACJA

Szanowni Państwo,



Na terenie powiatu limanowskiego trwa kampania pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Limanowej. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat przyczyn oraz konsekwencji ubytków słuchu wśród wszystkich mieszkańców.

Badania oraz konsultacje ze specjalistą na terenie Łętowego odbędą się:

23.10.2013 r. (środa)

w budynku Szkoły Podstawowej

od 1400 do 1800

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszą rejestrację:
telefonicznie: (18) 546 11 47
osobiście: w dniu badania w budynku szkoły


Dyrekcja Szkoły
Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej
w Łętowem!

Bezpieczeństwo dzieci podczas poruszania się po drogach to bardzo istotna sprawa.

W dniu 10 października 2013 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziału „O” oraz klas I – VI. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas drogi zarówno do jak i ze szkoły. Przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się pieszo po drodze, jak również bezpieczeństwa podczas jazdy autobusem. Poinformowali dzieci, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać na drodze. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez funkcjonariusza pytania. Goście pochwalili uczniów za ich poziom znajomości zasad przechodzenia przez jezdnię oraz jazdy rowerem.

Największą atrakcją był przygotowany przez funkcjonariuszy pokaz zakładania kajdanek.

Chętnych nie brakowało!


Galeria Zdjęć: POLICJANCI ODWIEDZILI UCZNIÓW
Władysława Kozyra
Dzień Nauczyciela

We wtorek, dnia 15 października Szkoła Podstawowa w Łętowem świętowała Dzień Edukacji Narodowej, który przypadł na dzień poprzedni - poniedziałek. Za organizację uroczystości odpowiedzialne były klasy III i V wraz ze swoimi wychowawczyniami - Mirosławą Jarosz i Anną Bielak. W przygotowanie akademii byli również zaangażowani wszyscy nauczyciele wraz z księdzem katechetą i pracownikami szkoły.
Klasy przedstawiły część artystyczną pt. "Słowo "miłość" za wasze troski, słowo "wdzięczność" za wasz trud". Uczniowie złożyli życzenia pracownikom szkoły, wręczyli piękne laurki i kwiaty. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: ks. proboszcz Zdzisław Sawka, ks. Stanisław Wal, pan sołtys Kazimierz Pajdo i emerytowana nauczycielka pani Barbara Trybus.
Po występnie uczniów głos zabrała pani Dyrektor Krystyna Masłowiec, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i wręczyła im nagrody. Następnie zaprosiła wszystkich gości i nauczycieli na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

Galeria Zdjęć: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Anna Leszcz
! OGŁOSZENIE !

NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM PRAGNĄ SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE MIŁEGO SPOTKANIA W DNIU
15 PAŹDZIERNIKA.

Udział naszej szkoły w Dniu Papieskim w Szkole Podstawowej w Łostówce

Dnia 16 października 2013 roku obchodzono w naszej gminie Dzień Papieski. W tym roku organizatorem tego ważnego wydarzenia był Zespół Szkoły i Przedszkola
w Łostówce. To właśnie w tej szkole od początku października odbywały się liczne konkursy, a hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Jan Paweł II – człowiek dialogu”.
W konkursie brały udział szkoły z terenu gminy Mszana Dolna, w tym także nasza szkoła.Uczniowie klas IV - VI przygotowywali prace do konkursów: plastycznego, dziennikarskiego i konkursu na prezentację multimedialną. Mieliśmy również swoją reprezentację w zawodach sportowych.Konkurencja była duża i poziom bardzo wysoki! Dlatego cieszymy się, że nasza uczennica Zuzanna Potoniec otrzymała wyróżnienie
w konkursie plastycznym i godnie reprezentowała naszą szkołę podczas Dnia Papieskiego w Łostówce.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas biorąc udział w konkursach. Podziękowanie składamy również zaangażowanym nauczycielom.
Składamy gratulacje Zuzannie Potoniec,

która wraz z panią Dyrektor i Wicedyrektor odebrała w Łostówce nagrodę za wyróżnioną pracę. Szczegółowe informację o Dniu Papieskim w Łostówce można przeczytać odwiedzając internetową stronę gminy Mszana Dolna.

Galeria Zdjęć: JAN PAWEŁ II - CZŁOWIEK DIALOGU

Artykuł UG Mszana Dolna:
www.mszana.pl
ks. Josef Jaroš
Akcja sadzenia drzew pod patronatem Gorczańskiego Parku Narodowego

Święto Drzewa jest ogólnopolską akcją sadzenia drzew. W tym roku odbyła się
w Polsce po raz trzynasty. W naszej szkole zorganizowana była po raz pierwszy.
17 października 2013 r., przy udziale przedstawicieli Gorczańskiego Parku Narodowego, który wraz ze Starostwem Powiatowym w Limanowej był organizatorem tej akcji, otoczenie naszej szkoły wzbogaciło się o 10 nowych drzew.
Jedno posadziła Pani Dyrektor K. Masłowiec, pozostałe uczniowie klas IV – VI. Są to sadzonki jodeł, sosen i świerków dostarczone przez pracowników GPN. Drzewkom zostaną nadane imiona, które wybiorą uczniowie. Mamy nadzieję, że będą zdrowo
i szybko rosły i zostaną ozdobą oraz pamiątką na długie lata.

Galeria Zdjęć: AKCJA SADZENIA DRZEW POD PATRONATEM GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Agata Florek
Spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej

We wtorek, 22 października 2013 r. nasi uczniowie mieli okazję spotkać się ze strażakami, którzy na zaproszenie pani Dyrektor mgr Krystyny Masłowiec przybyli do naszej szkoły. Spotkanie miało na celu przybliżyć dzieciom trudną i niebezpieczną,
a zarazem bardzo potrzebna pracę strażaków. Wszyscy z ciekawością i zapartym tchem słuchali, kiedy nasi goście opowiadali, na czym polega ich praca i gdy prezentowali odzież i sprzęt, którego na co dzień używają.

Dzięki uprzejmości strażaków dzieci mogły z bliska przyjrzeć się jak wygląda wyposażenie wozu strażackiego, a nawet przymierzyć hełm. Chętnych, zwłaszcza chłopców oczywiście nie brakowało. Wielu z nich marzy, by w przyszłości zostać dzielnym strażakiem.

Galeria Zdjęć: SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY POŻARNEJ

Agnieszka Górni
Uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Niewątpliwie szczególnym wydarzeniem w życiu każdej społeczności szkolnej jest uroczyste ślubowanie klasy pierwszej, które w naszej szkole odbyło się w dniu Święta Szkoły. W tym roku do grona uczniów dołączyło siedemnaścioro wychowanków. Uroczystość tę zaszczycili swą obecnością zaproszeni Goście, a wśród nich proboszcz naszej parafii ks. Zdzisław Sawka wraz z ks. Stanisławem Walem, siostry ze Zgromadzenia Saletynek oraz nasz sołtys pan Kazimierz Pajdo. Ten ważny dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą w intencji całej społeczności szkolnej sprawował nasz katecheta ks. Josef Jaroš, a Słowo Boże wygłosił proboszcz naszej parafii ks. Zdzisław Sawka. Po nabożeństwie nastąpiła prezentacja multimedialna poświęcona życiu patrona naszej szkoły – Tadeuszowi Kościuszce. Wreszcie przyszła chwila, na którą
z niecierpliwością czekali przede wszystkim pierwszoklasiści. Wraz ze swoją wychowawczynią, panią mgr Mariolą Mamalą, długo przygotowywali się do tego dnia. Dzieci wystąpiły ze swym programem w pięknych strojach, które dodawały im uroku
i nadały jeszcze bardziej odświętny charakter uroczystości. Po części artystycznej nastąpił moment pasowania, którego w symboliczny sposób dokonała pani dyrektor mgr Krystyna Masłowiec. Następnie uczniowie klasy pierwszej pięknie zatańczyli poloneza
i wręczyli rodzicom kwiaty. Na koniec wszyscy pierwszoklasiści ustawili się, prezentując dyplomy, do pamiątkowego zdjęcia.

Życzymy im wielu sukcesów i pięknych chwil spędzonych w szkole.


Galeria Zdjęć: ŚWIĘTO SZKOŁY - ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Agnieszka Górni
MISTRZOSTWA GMINY MSZANA DOLNA
W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W dniu 25.10.2013 r. w Szkole Podstawowej w Łętowem odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w Siatkówce Dziewcząt. Były to pierwsze zawody rozegrane na nowo wybudowanej sali gimnastycznej, do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów:

Olszówka opiekun (Piotr Kowalik),
Raba Niżna (Robert Sławecki),
Lubomierz 1 (Józefa Nachman),
Kasinka Mała 1 (Łukasz Szlachetka),
Kasinka Mała 2 (Mateusz Dąbrowa)
oraz gospodarze Łętowe (Maciej Potaczek).

W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B, gdzie rywalizowali ze sobą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po zakończeniu fazy grupowej tabele przedstawiały się następująco:

Grupa A
Lp.
Szkoła
Punkty
Miejsce
1
Kasinka Mała 1
4
I
2
Łętowe
3
II
3
Lubomierz 1
2
III


Grupa B
Lp.
Szkoła
Punkty
Miejsce
1
Olszówka
4
I
2
Raba Niżna
2
III
3
Kasinka Mała 2
3
II


Zespoły, które zajęły miejsca II w grupach rywalizowały ze sobą w bezpośrednim pojedynku o miejsce trzecie w turnieju, natomiast zwycięzcy poszczególnych grup walczyli w finale o mistrzostwo.

Mecz o III miejsce
Łętowe – Kasinka Mała 2


Po zaciętym boju zakończył się zwycięstwem drużyny z Kasinki Małej (2 – 1) w setach, zespół z Łętowego ostatecznie uplasował się na IV miejscu.


Mecz Finałowy
Olszówka – Kasinka Mała 1


W tym meczu drużyną zdecydowanie lepszą okazała się ekipa z Olszówki pewnie pokonując Kasinkę Małą 1 (2 – 0) w setach. Gratulujemy zwycięzcą i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 06.11.2013 r. w Mordarce.


Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – Olszówka
II miejsce – Kasinka Mała 1
III miejsce – Kasinka Mała 2
IV miejsce – Łętowe
V miejsce – Lubomierz 1
V miejsce – Raba Niżna

Galeria Zdjęć: MISTRZOSTWA GMINY MSZANA DOLNA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Maciej Potaczek
Spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej

W czwartek 31 października o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Łętowem przeprowadzona została próbna ewakuacja na wypadek pożaru, która przebiegała pod nadzorem pani Małgorzaty Kuziel z udziałem jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Limanowej. Strażacy pokazali uczniom jak należy się zachować podczas wypadku, ponieważ często zdarza się, że dzieci są świadkami różnych zdarzeń drogowych, a o życiu poszkodowanego decydują niejednokrotnie sekundy. Uczniowie nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, począwszy od jej wezwania, aż po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Po pogadance rozpoczęły się ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie mogli ćwiczyć reanimację na fantomie. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez zarzutów.

Galeria Zdjęć: SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY POŻARNEJ

Małgorzata Kuziel
LISTOPAD
GMINNA LIGA RUGBY TAG - odsłona pierwsza

Za nami pierwszy półfinałowy Turniej Gminnej Ligi Rugby Tag dla szkół podstawowych. Zawody odbyły się 6 listopada w Szkole Podstawowej w Łętowem.
W kategorii klas 5-6 zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Lubomierza, natomiast wśród klas 3-4 najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Łostówce.
Ponadto do Turnieju finałowego wśród starszych awansowały jeszcze Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubomierzu oraz Szkoła Podstawowa w Łostówce. Wśród młodszych awans wywalczyła Szkoła Podstawowa w Łętowem i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mszanie Górnej. Najlepsi zawodnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz piłki do rugby.
Kolejny Turniej już 8 listopada w Szkole Podstawowej w Olszówce. Najlepszym zawodnikiem klas 3-4 wybrany został Kacper Myszogląd z Łostówki; wśród klas 5-6 najlepszy był Adam Jania z Lubomierza.

W turnieju w Łętowem udział wzięły:
• Szkoła Podstawowa w Łętowem (trener Maciej Potaczek)
• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mszanie Górnej (trener Mateusz Sławecki)
• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lubomierzu (trener Józefa Nachman)
• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubomierzu (trener Mateusz Sławecki)
• Szkoła Podstawowa w Łostówce (trener Maciej Potaczek).


Gminna Liga Rugby Tag
Turniej półfinałowy: 6.11.2013r. Łętowe
Czas gry: 1x8 min
(Zwycięstwo 3pkt, remis 2pkt, porażka 1pkt)

Rozkład gier:

Lp.
Godz.
Drużyna A
Drużyna B
Wynik
Kategoria
1
930
Łętowe
Lubomierz 2
0:1
5-6
2
940
Łętowe
Lubomierz 2
6:2
3-4
3
950
Mszana Górna 2
Łostówka
0:1
5-6
4
1000
Mszana Górna 2
Łostówka
1:6
3-4
5
1010
Lubomierz 1
Łętowe
2:1
5-6
6
1020
Lubomierz 2
Mszana Górna 2
3:3
5-6
7
1030
Lubomierz 2
Mszana Górna 2
3:4
3-4
8
1040
Łostówka
Lubomierz 1
1:3
5-6
9
1050
Łętowe
Mszana Górna 2
2:2
5-6
10
1100
Łętowe
Mszana Górna 2
2:2
3-4
11
1110
Lubomierz 2
Łostówka
1:1
5-6
12
1120
Lubomierz 2
Łostówka
1:5
3-4
13
1130
Lubomierz 1
Mszana Górna 2
1:1
5-6
14
1140
Łostówka
Łętowe
0:0
5-6
15
1150
Łostówka
Łętowe
3:1
3-4
16
1200
Lubomierz 1
Lubomierz 2
3:2
5-6



Tabela klasy 3-4

Miejsce
Drużyna
Duże pkt
Małe pkt
1
Łostówka
9
14:3
awans
2
Łętowe
6
9:7
awans
3
Mszana Górna 2
6
7:22
awans
4
Lubomierz 2
3
6:15



Tabela klasy 5-6

Miejsce
Drużyna
Duże pkt
Małe pkt
1
Lubomierz 1
11
9:5
awans
2
Lubomierz 2
10
7:7
awans
3
Łostówka
8
3:4
awans
4
Mszana Górna 2
7
6:7
5
Łętowe
6
3:5


Galeria Zdjęć: GMINNA LIGA RUGBY TAG

Łukasz Kościelniak
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

We wtorek 19 listopada 2013 roku o godzinie 1530 odbędzie się wywiadówka szkolna. Zapraszamy w tym dniu, rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
Rocznica Odzyskania Niepodległości
w Szkole Podstawowej w Łętowem

12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność. W tym roku obchodzimy 95 rocznicę tamtych wydarzeń. Z tej okazji uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą Agatą Florek i nauczycielem historii Moniką Ziębą przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie w odświętnych strojach z biało czerwonymi wstęgami zdobiącymi białe bluzki i koszule przypomnieli wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Nie mogło zabraknąć w tym dniu „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”. Po akademii został przeprowadzony II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych, którego organizatorem były: Monika Zięba oraz Mariola Mamala – nauczyciel muzyki. Honorowy patronat nad konkursem objęła Dyrektor Szkoły - Krystyna Masłowiec. Każda klasa pod opieką wychowawcy zaprezentowała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną. Repertuar był bardzo bogaty, a interpretacje niektórych klas wręcz teatralne. Uczniowie śpiewali m.in. : „Łączko, łączko”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Piechotę”… Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor miało niezwykle trudne zadanie. Jednak obrady nie trwały zbyt długo i werdykt był dla wszystkich miłą niespodzianką. Komisja w składzie: Przewodniczący – Dyrektor Krystyna Masłowiec oraz członkowie: ks. proboszcz Zdzisław Sawka, sołtys i radny Kazimierz Pajdo, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Potoniec przyznało w kategorii klas 0 – III - 3 pierwsze miejsca ex aequo dla klasy „0” (wychowawca Lucyna Leżańska), klasy I (wychowawca Mariola Mamala) i klasy III(wychowawca Mirosława Jarosz). W kategorii klas 4 – 5 nie przyznano I miejsca, natomiast II miejsce otrzymała klasa V (wychowawca Anna Leszcz)a III miejsce uzyskała klasa IV(wychowawca Władysława Kozyra). W takich dniach wszyscy jesteśmy dumni ze swojej Ojczyzny i dziękujemy tym, którzy za nią walczyli, składamy hołd tym, którzy oddali za nią życie, abyśmy my dziś mogli żyć w wolnej Polsce…

Galeria Zdjęć: 95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Monika Zięba
GRUDZIEŃ
,,Dni przeciwko przemocy i agresji’’ dla klas IV-VI
w Szkole Podstawowej w Łętowem

W dniu 4 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Łętowem spotkaniem
z Markiem Dudkiem - podróżnikiem i człowiekiem wielu pasji zakończyły się ,,Dni przeciwko przemocy i agresji’’ dla klas IV-VI. Pan Marek Dudek poprzez swoją prezentację pokazał, że góry także uczą rozwiązywania trudnych problemów, ponieważ człowiek prawie zawsze napotyka tam przeciwności i sam lub w grupie musi je rozwiązać. Często decyzję należy podjąć szybko, a jej konsekwencje mogą mieć długotrwałe skutki. Kto sobie tam poradzi również i w codziennym życiu jest w stanie pokonać więcej trudności niż pozostali.Odkąd człowiek stanowił grupę społeczną pojawiały się konflikty. Dlatego też nieporozumienia wśród dzieci są rzeczą naturalną. Zadaniem nas dorosłych jest uczenie ich, aby sprawy wrażliwe rozwiązywać bez przemocy i agresji. Nie zawsze dzieci radzą sobie w trudnych sytuacjach. Często też brakuje im pozytywnych wzorców. Wsparcie dorosłych w kształtowaniu postaw
i umiejętności w porozumiewaniu się stanowi matrycę nawyków, które później przenoszą w życie dorosłych. Duże zagrożenie w dzisiejszym świecie niesie ze sobą Internet, na które narażone jest każde dziecko.
Celem akcji było: wsparcie dzieci w zakresie przeciwdziałania przemocy, promowanie skutecznych metod rozwiązywania konfliktów poprzez porozumiewanie się bez przemocy i agresji oraz wskazanie 10 zasad bezpieczeństwa w sieci. Podczas lekcji wychowawczych prowadzonych przez pedagoga szkolnego uczniowie mogli rozwijać świadomość swoich emocji, różnic interpersonalnych i międzykulturowych umiejętność nawiązywania i budowania pozytywnych relacji, skutecznego komunikowania się
z rówieśnikami oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem i codziennymi trudnościami.
Akcja ta rozpoczęła się 13 listopada 2013 roku występem Teatru ,,Kurtyna’’. Aktorzy przedstawili widowisko pt ,,Najlepszy z najlepszych’’. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały występ. Kolejnym etapem naszych działań był konkurs plastyczny gdzie uczniowie mogli popisać się swoimi zdolnościami plastycznymi i swoje odczucia przelać na papier. Każda praca była nagrodzona.
Chcemy również podkreślić że projekt ,,Dni przeciwko przemocy” w naszej szkole jest współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszanie Dolnej - za co bardzo dziękujemy!

Galeria Zdjęć: DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I AGRESJI

Pedagog szkolny:
Jadwiga Borowiecka
Wizyta Świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci!
Tak było i w tym roku.

Ku ich radości ten oczekiwany przez cały rok Szanowny Gość przybył do naszej szkoły w piątek z rana o godzinie 1000 Najpierw odwiedził przedszkole. Oczywiście wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowane, gdyż od dawna ćwiczyły już wiersze i piosenki. A kiedy nastał ten wyjątkowy dzień, odświętnie ubrane, licznie stawiły się do przedszkola.W oczekiwaniu na Świętą Osobę swe pociechy wspomagali rodzice, którzy również chcieli uczestniczyć w tym spotkaniu. Do przedszkola przyszły też dzieci, które nie uczęszczają na co dzień do placówki.Wspaniały Gość przybył
w asyście Pani Dyrektor Krystyny Masłowiec oraz Księdza Katechety.Pani Lucyna Leżańska oficjalnie powitała Świętego, a dzieci zadedykowały mu piękną piosenkę,
pt. „Już Mikołaj stoi za drzwiami”.Św. Mikołaj podziękował wszystkim za ciepłe przyjęcie. Bardzo się ucieszył, że w tym roku również czekało na niego tak dużo dzieci. Rozmawiał z maluchami, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz Pani, ale również przestrzegał tych najbardziej „niegrzecznych”.W nagrodę każde dziecko otrzymało z rąk Świętego Mikołaja dużą paczkę z wspaniałymi prezentami oraz mnóstwem słodyczy. Na otarcie łez, Św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi przedszkole za rok i na pamiątkę uwiecznił swoją Święta Osobę na wspólnym zdjęciu grupy przedszkolaków wraz z Panią Dyrektor i Panią Wychowawczynią.W końcu nadeszła chwila rozstania, bo Gość z nieba spieszył się przecież do oczekujących go
z niecierpliwością uczniów klas I, III, IV, V i VI.Tu również witany był gorąco i szczerze!!!
W jego wielkim worku nie zabrakło prezentów i upominków dla uczniów z tych klas. Święty Mikołaj nie zapomniał także o Gronie Pedagogicznym i Personelu Szkoły.

Święty Mikołaj w tym roku odwiedził wszystkich i tych grzecznych,
i tych niegrzecznych!!!



Galeria Zdjęć: WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W ODDZIALE "0"

Galeria Zdjęć: WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASIE I

Galeria Zdjęć: WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASIE III

Galeria Zdjęć: WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASIE IV

Galeria Zdjęć: WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASIE V

Galeria Zdjęć: WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASIE VI

Lucyna Leżańska
Warsztaty plastyczne

W dniach 10 i 11 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne podczas których uczniowie i ich rodzice mogli wykonać ozdobę świąteczną. Robiliśmy choinki z płatków kosmetycznych i tasiemek, bombki zdobione cekinami i wstążkami, pachnące pomarańcze. Chociaż warsztaty trwały 2 dni i łącznie 4 godziny zegarowe wszystkim uczestnikom wydawało się, że zbyt krótko. A może dlatego, że każdy zajęty był pracą i czas szybko mijał, dodatkowo w przyjemnej i życzliwej atmosferze. W zajęciach zorganizowanych i przeprowadzonych przez nauczyciela plastyki brali udział uczniowie z każdej grupy wiekowej - z klasy „0”, z klasy I i z klas IV – VI. Warsztaty te pokazały, że takie zajęcia są potrzebne i cieszą się sporym zainteresowaniem. A także dają wiele radości nie tylko uczestnikom, ale i prowadzącej. Dlatego już powstał pomysł zorganizowania kolejnych warsztatów – zgodnie z życzeniami - w większej ilości godzin
i dni.

Dziękuję wszystkim rodzicom i uczniom za miłą współpracę i poświęcony czas!



Monika Zięba
Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowem

Dnia 20 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Łętowem odbyło się spotkanie wigilijne dla uczniów, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości, wśród których byli: ks. proboszcz Zdzisław Sawka, sołtys Kazimierz Pajdo.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie piątej i szóstej klasy w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. Panowała miła, świąteczna atmosfera, przeplatana śpiewem kolęd. Po występie uczniowie wręczyli upominki przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Następnie Pani Dyrektor Krystyna Masłowiec podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie programu i życzyła wszystkim Wesołych Świąt.

Galeria Zdjęć: SPOTKANIE WIGILIJNE

Anna Leszcz
STYCZEŃ
Życzenia noworoczne

W nowym roku 2014 życzymy samych sukcesów,
wyciągnięcia wniosków z porażek minionego roku, wielu radości,
a szóstoklasistom upragnionych wyników na sprawdzianie po szóstej klasie.



Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym
Plan lekcji dla poszczególnych klas "O" - VI
(obowiązujący od 7 stycznia 2014 roku)
do pobrania w wersji .pdf


obrazek PLAN LEKCJI
21 i 22 stycznia to szczególne dni w kalendarzu.

21 i 22 stycznia to szczególne dni w kalendarzu. Właśnie wtedy babcie i dziadkowie mają swoje święto. Z tej okazji, 23 stycznia mimo mroźnej aury do naszej szkoły licznie przybyli zaproszeni przez wnuków Goście. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która najpierw powitała wszystkich zebranych, a następnie złożyła serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom oraz zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy ”0” oraz klasy I prezentując wiersze i piosenki wyuczone specjalnie na tę okazję. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat!” wnuczęta wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Następnie starsze dzieci wystawiły „Jasełka”, które od dawna przygotowywały z panią mgr Mirosławą Jarosz. Publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami. Występ zakończył się wspólnym kolędowaniem oraz słodkim poczęstunkiem, który dla Gości przygotowali Rodzice. Mile spędzony czas na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria Zdjęć: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Agnieszka Górni
Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej
w Łętowem w Kościele Parafialnym

27 stycznia 2014 roku w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łętowem
o godzinie 1500 odbyły się Jasełka z udziałem naszych uczniów. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Proboszcz Parafii ks. Zdzisław Sawka. Reżyserem Jasełek była Pani Mirosława Jarosz, która czuwała nad przebiegiem całego przedstawienia. O stroje
i oprawę muzyczną zadbała Pani Mariola Mamala. Natomiast talent aktorski wspierała - udzielając licznych wskazówek recytatorskich – Pani Agata Florek. Należy wspomnieć, że w przygotowanie tego szczególnego spektaklu zaangażowali się nie tylko uczniowie z poszczególnych klas, czy nauczyciele, ale również rodzice, którzy równie mocno przeżywali występ co nasi młodzi – adepci sztuki aktorskiej. Na „scenie” zobaczyliśmy pasterzy, chór anielski, który nie tylko śpiewał, ale również grał na skrzypcach. Pojawiły się także dwa akordeony – brawa należy skierować dla uczniów klasy IV – Arkadiusza Węglarza i Michała Nowaka, którzy potrafią radzić sobie z tak trudnym instrumentem. Na szczególną uwagę zasługuje zagrana przez ucznia klasy VI Bartłomieja Wąchałę postać Heroda. Świetnie zaprezentował się także kolega z klasy Dariusz Dawiec, który wystąpił w przedstawieniu wcielając się w rolę Żyda. Brawurowo zaprezentowały się postaci z pogranicza świata – diabeł zagrany przez Krystiana Ogielę ucznia klasy VI
i śmierć, w którą wcieliła się Magdalena Murzyn - także z klasy VI. W tym Misterium Bożonarodzeniowym nie mogło zabraknąć postaci Józefa – Łukasz Węglarz z klasy VI
i Maryi – Gabriela Dawiec z klasy VI, a także maleńkiego Jezusa. Do Przysłowiowej Szopy oprócz pasterzy, z podarunkami przybyli również Trzej Królowie prowadzeni przez gwiazdę. Ze słowami kolędy na ustach przy symbolicznej szopce pojawił się również orszak góralski wspomagany przez chór anielski. Całość dopełniła postać przysłowiowego „Dziada”, który wszystkim zgromadzonym w sposób humorystyczny złożył życzenia i podziękował za wspólne kolędowanie. Ostatnie słowo tego dnia należało do Gospodarza Świątyni – Proboszcza Ks. Zdzisława Sawki, który podziękował wszystkim zaangażowanym za przygotowanie przedstawienia, a zgromadzonym za przybycie i wzięcie udziału w tym nowym przedsięwzięciu, które z całą pewnością można uznać za udane i warte powtórzenia. Jasełka w Kościele Parafialnym to nie tylko promocja naszej placówki, ale wydarzenie kulturalne i wyjście poza mury szkoły. Zaprezentowanie talentów i umiejętności naszych uczniów szerszej publiczności – integracja między tradycją i religią, a także między pokoleniami.

Galeria Zdjęć: JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM PW. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI W ŁĘTOWEM

Monika Zięba
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

W piątek 31 stycznia 2014 roku o godzinie 1600 odbędzie się wywiadówka szkolna.

Zapraszamy w tym dniu, rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
! OGŁOSZENIE !
Walentynki

Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łętowem serdecznie zaprasza na BAL WALENTYNKOWY, który odbędzie się w Remizie OSP dnia 15 lutego 2014 roku od godziny 2000.
Bilet wstępu w cenie 100 zł od pary.



Zgłoszenia do 7 lutego - tel. 668 605 258, 697 619 397

LUTY
! OGŁOSZENIE !
Zajęcia dodatkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem

Wtorek – 4 luty, godz. 1000
– dodatkowe zajęcia z historii - prowadzenie Monika Zięba

Środa – 5 luty, godz. 1000
– SKS (zajęcia sportowe) - prowadzenie Maciej Potaczek

Czwartek – 6 luty, godz. 1000
– zajęcia plastyczne - prowadzenie Monika Zięba

Piątek – 7 luty, godz. 1000
– SKS (zajęcia sportowe) - prowadzenie Maciej Potaczek

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Jeżdżę z głową – zapraszamy na kurs jazdy na nartach!

Gmina Mszana Dolna przystąpiła do programu pn. "Jeżdżę z głową", którego Partnerem jest Województwo Małopolskie, przy finansowym współudziale rodziców dzieci objętych Projektem.
W związku z tym ZAPRASZAMY chętnych do nauki jazdy na nartach uczniów klas III – IV szkół podstawowych z naszej Gminy.
• Zajęcia rozpoczynamy 18 lutego na stokach: Lubomierz SKI oraz Śnieżnica Kasina Wielka;
• Zapisy w szkole do której uczeń uczęszcza. Wkład własny ucznia wynosi sto złotych za cały kurs (wpłaty w szkole);
• W ramach realizowanego projektu dzieci będą miały zabezpieczone:
- 20 godzin lekcyjnych kursu;
- wynajem stoku
- wypożyczenie sprzętu (narty, kije, kaski)
- instruktora
- transport
- opiekuna w trakcie transportu
- ubezpieczenie.
• Projekt skierowany jest do uczniów nie umiejących jeździć na nartach, dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy na nartach w formach szkoleń. Nauka jazdy na nartach będzie połączona z edukacją nt. bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich oraz pierwszej pomocy podczas wypadku na stoku - prowadzona przez ratowników GOPR. Na zakończenie realizacji programu przewidziano zawody.



Artykuł UG Mszana Dolna:
red. Agata Chorągwicka
BAL WALENTYNKOWY
PODZIĘKOWANIA
Sukces naszej uczennicy w biegach narciarskich

19 lutego w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody w biegach narciarskich w ramach Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS. Nasza uczennica Ewelina Kołodziej z klasy VI zajęła
2 miejsce. W zawodach startowały 4 nasze uczennice. Wyniki są bardzo dobre biorąc pod uwagę, że to są pierwsze tak poważne zawody naszych zawodniczek. Rywalizowali najlepsi biegacze z całej Małopolski.To były rekordowe zawody, jeżeli chodzi o ilość uczestników. Sklasyfikowano aż 347 zawodniczek i zawodników w biegach narciarskich z 23 Gimnazjów i 32 Szkół Podstawowych. Mimo iż nasza szkoła wystawiła tylko cztery zawodniczki, wszystkie one zdobyły punkty, co dało doskonałe 11 miejsce w klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych.

Wyniki naszych zawodniczek w poszczególnych kategoriach:

Kategoria – dziewcząt ur. 2001r. – dystans 2km

Kołodziej Ewelina – 2 miejsce

Murzyn Magdalena – 10 miejsce
Dawiec Gabriela – 16 miejsce

Startowało – 35 zawodniczek



Kategoria – dziewcząt ur. 2002r. – dystans 2 km
Jarosz Zuzanna – 12 miejsce

Startowało – 31 zawodniczek


Należy podkreślić, iż nasze uczennice trenują na co dzień w klubie LKS „Witów” Mszana Górna pod okiem pana Krzysztofa Jarosza, który to przygotował sprzęt i zawodniczki do w/w zawodów. Za co bardzo dziękujemy!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



Galeria Zdjęć: SUKCES NASZYCH UCZENNIC W BIEGACH NARCIARSKICH

Wyniki z zawodów:
www.skipol.pl
Maciej Potaczek
Kolejny medal dla SP w Łętowem w sportach zimowych
Foto: Piotr Kowalik, źródło: UG Mszana Dolna

Dzień po dniu uczennice naszej szkoły wywalczyły 2 medale. Pierwszy srebrny -
w biegach narciarskich 19 lutego w Białce Tatrzańskiej – zdobyła uczennica klasy VI Ewelina Kołodziej . Następnego dnia 20 lutego w Kasinie Wielkiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim, gdzie złoty medal zdobyła Zuzanna Jarosz z klasy V rywalizując w kategorii klas V - VI. W zawodach udział wzięły 3 uczennice
z naszej szkoły, które wspólnie w kategorii Dziewcząt ur. 2001-2002 wywalczyły 6 miejsce na 16 szkół startujących. Indywidualnie Patrycja Zoń z klasy V uzyskała 22 miejsce, natomiast Aleksandra Potoniec z klasy VI uplasowała się na miejscu 18. Łącznie
w zawodach w tej kategorii wiekowej udział wzięło 26 dziewcząt z różnych miejscowości powiatu limanowskiego. Udział w zawodach był możliwy dzięki pomocy rodziców, którzy nie tylko dbają o rozwój sportowy swoich dzieci (często jeżdżąc z nimi na stok), ale również to rodzice byli obecni podczas zawodów, gdzie nie tylko dopingowali uczniów, ale również pełnili opiekę.

Kolejny raz dziękujemy Panu Krzysztofowi Jaroszowi za zaangażowanie, pomoc i poświęcony czas.
Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy, a naszym uczennicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!



Wyniki z zawodów:

www.mos.limanowa.pl

Zdjęcia z zawodów:

www.mos.limanowa.pl
Monika Zięba
Zabawa karnawałowa w naszej szkole

Dnia 25.02.2014 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, w której brali udział uczniowie klas 3-6. O godz. 15:00 wszyscy stawili się w szkole w odświętnych strojach
i świetnych nastrojach. Na początku młodzież stała pod ścianą i tylko nieliczne osoby tańczyły na parkiecie. Jednakże po pewnym czasie wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, tańcząc w rytm ulubionej muzyki, bo przecież dyskotekę prowadził profesjonalny DJ. Wszyscy świetnie się bawili, nawet panie nauczycielki przyłączyły się do zabawy. Dyskoteka trwała do godz. 18:00. Do domu wracali w wyśmienitych nastrojach,
a uśmiechom na twarzach nie było końca.

Galeria Zdjęć: ZABAWA KARNAWAŁOWA

Samorząd Uczniowski
! OGŁOSZENIE !

PROCEDURA PRZYJĘCIA DZIECKA
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
I KLASY PIERWSZEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
do pobrania w wersji .pdf


obrazek REKRUTACJA
Plan lekcji dla klasy V
(obowiązujący od 24 lutego 2014 roku)
do pobrania w wersji .pdf


obrazek PLAN LEKCJI
MARZEC
PODZIĘKOWANIA

Wszystkie Panie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Łętowem serdecznie dziękują przedstawicielom Szkolnego Samorządu Uczniowskiego za przekazane życzenia i kwiaty z okazji Dnia Kobiet.
Swoją postawą i zachowaniem sprawiliście przyjemność każdej z nas.

DZIĘKUJEMY

II miejsce dla naszej szkoły -
Wicemistrzostwo gminy w piłce ręcznej dziewcząt!

14 marca 2014 roku w Miejskiej Hali Sportowej w Mszanie Dolnej odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły
w tym dniu spisały się na medal, zdobywając drugie miejsce w zawodach. Rywalizacja była wyrównana i niezwykle zacięta, świadczy o tym finałowa batalia. Gdzie ani regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy. Nasze zawodniczki uległy drużynie z Olszówki dopiero po serii rzutów karnych. W zawodach startowało sześć drużyn: Olszówka, Łostówka, Raba Niżna, Łętowe, Lubomierz 1, Kasinka Mała 2. Nasza srebrna drużyna wystąpiła w składzie: z klasy V – Małgorzata Jania, Zuzanna Jarosz, Patrycja Zoń, Natalia Kościelniak. Z klasy VI – Weronika Jarosz, Zuzanna Potoniec, Gabriela Dawiec, Magdalena Murzyn, Wiktoria Kołodziej, Weronika Lupa, Ewelina Kołodziej Aleksandra Potoniec.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



Galeria Zdjęć: SUKCES NASZYCH UCZENNIC W PIŁCE RĘCZNEJ

Maciej Potaczek
Piąte miejsce chłopców na Mistrzostwach Gminy Mszana Dolna w piłce ręcznej

Nasi uczniowie dnia 21.03.2014r. wystąpili na Mistrzostwach Gminy Mszana Dolna
w piłce ręcznej. Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę w tych zawodach, choć nie udało im się wywalczyć miejsca na podium jak dziewczętom to i tak mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Warto podkreślić, iż nasza drużyna była najmłodszą drużyną w zawodach, w składzie było aż czterech uczniów czwartej klasy, co jak myślę zaowocuje w przyszłości. Naszą szkołę reprezentowali: Uczniowie klasy VI – Dawiec Dariusz, Dawiec Szymon, Ogiela Krystian, Wąchała Bartłomiej, Węglarz Łukasz, z klasy V – Kołodziej Krystian, z klasy IV – Kołodziej Dominik, Nowak Patryk, Wąchała Piotr, Węglarz Artur.

Chłopcom gratulujemy i trzymamy kciuki za następny występ!

Maciej Potaczek
„Wiosna, wiosna … ach, to ty”!

25 marca w Szkole Podstawowej w Łętowem uczniowie pożegnali zimę i powitali nową porę roku - WIOSNĘ. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni oraz pani Małgorzaty Kuziel, która przygotowała prezentację multimedialną „Zima” i „Wiosna”. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w ubraniach symbolizujących barwy wiosny. Wszystkim bardzo podobał się występ uczniów klasy III, którzy śpiewali, recytowali, przedstawiali i zachęcali do wspólnej zabawy. Aby wiosna mogła rozgościć się u nas naprawdę wypełniono coroczny zwyczaj ludowy tj. pożegnano zimę - Marzannnę. Największe brawa otrzymały jednak panie wychowawczynie biorące udział w konkursie na „Najładniejszy wizerunek pani Wiosny”. Pani Agata Florek, pani Władysława Kozyra, pani Anna Leszcz i pani Mariola Mamala niczym barwne motyle z wdziękiem prezentowały przygotowane przez uczniów kreacje. Następnie każda klasa rozpoczęła starania o zdobycie prawdziwie uczniowsko - wagarowiczowskich nagród biorąc udział w konkursach: wiedzy, piosenki o wiośnie oraz zmaganiach sportowych. Najwyższą nagrodę - 3 dni bez pytania zdobyła klasa VI. Po tych emocjonujących chwilach chętni uczniowie wzięli udział w programie rozrywkowym „Mam talent”. Za swój występ najwięcej głosów publiczności otrzymały: Gabriela Dawiec i Magdalena Murzyn. Uroczystość dostarczyła wszystkim wiele radości oraz zintegrowała społeczność szkolną we wspólnym przeżywaniu i zabawie.

Galeria Zdjęć: "WIOSNA, WIOSNA, ... ACH TO TY"

Mirosława Jarosz
ORGANIZACJA REKOLEKCJI
w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Łętowem

W dniach 7, 8, 9 kwietnia w Kościele Parafialnym w Łętowem odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. W związku z tym uczniowie klas I – VI w tych dniach nie mają zajęć dydaktycznych. Za organizację rekolekcji w kościele odpowiada Ksiądz Proboszcz przy współpracy księdza katechety. Nauki rekolekcyjne dla dzieci będą w tych dniach
o godz. 10:30. Dzieci idą do kościoła i tam spotykają się z wychowawcami.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych – Łętowe
06.04 -09.04.2014 r.

Rekolekcje prowadzi ks. Karol Tomczak MS



Niedziela 06.04.2014 r.
7.00 Msza św. z nauką ogólną
9.00 Msza św. z nauką ogólną
10.45 Msza św. z nauką ogólną
15.00 Droga Krzyżowa w plenerze w trakcie śpiewane Gorzkie Żale
17.00 Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek 07.04.2014 r.
9.00 Msza św. z nauką ogólną
10.30 Nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej w kościele
17.00 Msza św. z nauką ogólną – po niej nauka dla przygotowujących się do bierzmowania i młodzieży naszej parafii

Wtorek 08.04.2014 r.
9.00 Msza św. z nauka ogólną
10.30 Nabożeństwo i nauka przed spowiedzią dla dzieci Szkoły Podstawowej
11.15 Spowiedź dla dzieci
17.00 Msza św. z nauką ogólną po niej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania i młodzieży naszej parafii

Środa 09.04.2014 r. Dzień spowiedzi
8.00 – 9.00 Spowiedź święta
9.00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo końcowe
11.00 Msza św. z nauką dla dzieci w kościele i błogosławieństwo końcowe
14.00 – 15.30 Spowiedź święta
15.30 – 16.00 Przerwa dla spowiedników
16.00 – 18.00 Spowiedź święta
16.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej
17.00 Msza św. z nauka ogólną – błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji
z odpustem zupełnym

Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami!



Dyrekcja Szkoły
KWIECIEŃ
Sprawdzian klas szóstych

Dyrekcja Szkoły informuje, że w dniu 1 kwietnia 2014 roku odbędzie się sprawdzian po klasie 6 Szkoły Podstawowej. Dla uczniów klas I-V Szkoły Podstawowej 1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zajęcia w klasie „0” odbywać się będą zgodnie z planem. Uczniowie klasy szóstej przychodzą do szkoły w stroju galowym na godz. 8:30.

Naszym szóstoklasistom życzymy połamania piór i samych dobrych odpowiedzi!



Dyrekcja szkoły
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
! OGŁOSZENIE !
Wywiadówka

W czwartek 24 kwietnia 2014 roku o godzinie 1600 odbędzie się wywiadówka szkolna.

Zapraszamy w tym dniu, rodziców naszych uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły
! OGŁOSZENIE !

SKARGI I WNIOSKI
- załącznik
do pobrania w wersji .pdf


obrazek SKARGI I WNIOSKI
Wielkanoc
w Szkole Podstawowej w Łętowem

16 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszyscy odświętnie ubrani zebrali się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy III przygotowali inscenizację, w której przypomnieli kultywowane do dziś, jak również już zapomniane obyczaje związane z Wielkanocą. Na stole nie zabrakło więc tradycyjnych palm, pisanek, baranków oraz wielkanocnej baby. Przypomniany został również zwyczaj chodzenia z kogucikiem oraz polewania się wodą, czyli „śmigus-dyngus”. Na koniec uczniowie złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Galeria Zdjęć: WIELKANOC

Agnieszka Górni
MAJ
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W obecnych czasach wyraźna zdaje się być potrzeba szczególnego podejścia do wychowania patriotycznego. Święto upamiętniające Uchwalenie Konstytucji 3 Maja daje ku temu okazję. Bardzo trudno jest mówić o tym na poziomie szkoły podstawowej tak, aby przekazać ważne treści, a równocześnie zaciekawić młodych odbiorców.

W dniu 30 kwietnia 2014 r., troszkę wcześniej niż zwykle, a to z powodu długiej przerwy w zajęciach, wspominaliśmy w naszej szkole to doniosłe wydarzenie. Poprzez akademię chcieliśmy przybliżyć całą historię powstawania Konstytucji 3 Maja.

Tradycyjnie, na rozpoczęcie uroczystości, został odśpiewany hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy 4 pięknie recytowali wiersze, mogliśmy również wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennic klasy 6. W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się Piotr Wąchała, a w Stanisława Małachowskiego – Dominik Kołodziej. O wspaniałą historyczną dekorację zadbały Panie Mariola Mamala
i Władysława Kozyra. Całość dopełniły wyświetlane prezentacje, z których jedna nawiązywała do postaci i wydarzeń z tamtej epoki, a druga ukazywała piękno „naszego miejsca, naszego kraju” – Polski.

Była to dla nas kolejna lekcja patriotyzmu.


Galeria Zdjęć: ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Władysława Kozyra
„Przymierze polsko – włoskie”…
– udział naszej szkoły w Konkursie Historycznym

14 maja 2014 roku 3 uczennice z klasy VI – Gabriela Dawiec, Weronika Jarosz oraz Aleksandra Potoniec uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Panowanie ostatnich Jagiellonów” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 113 w Krakowie w ramach imprezy „Przymierze polsko - włoskie”. W konkursie brały udział szkoły z różnych miejscowości województwa małopolskiego (kilka szkół krakowskich, szkoła z Czarnego Dunajca, Zubrzycy Górnej, Krzeszowic).
Patronat nad imprezą objęli:
Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Rada Rodziców oraz Wicedyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu - Pan Jerzy T. Petrus.
W całej szkole tego dnia unosił się duch tamtych czasów. Wszędzie było widać postaci z epoki: królowie, rycerze, postaci królowej Bony, dworzanie, Stańczyk. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele poprzez perfekcyjnie dobrane stroje wpasowali się w klimat tamtych czasów . W szkole zadbano, aby nikt nie miał wątpliwości co do epoki i kraju do którego zostaliśmy zaproszeni. Tego dnia szkoła 113 w Krakowie przygotowała wiele atrakcji - konkursy: historyczny, recytatorski, literacki, plastyczny oraz warsztaty plastyczne. Także menu nawiązywało do kultury i tradycji Włoch. Zaproszeni goście zostali poczęstowani zupą neapolitańską oraz spagetti bolognese. Nasz zespół wziął udział w Konkursie Historycznym zajmując ostatecznie 4 miejsce. Konkurs składał się z 2 etapów – części pisemnej oraz części ustnej i praktycznej. W I etapie – pisemnym teście głównie z wiedzy historycznej - udział wzięło 10 szkół. Nasze uczennice znalazły się w gronie drużyn, które zakwalifikowały się do II części Konkursu. W II etapie zabrakło szczęścia naszym dziewczynom i pytania, które wylosowały okazały się zbyt trudne. W rezultacie nasze reprezentantki zajęły 4 miejsce tracąc tylko 2 punkty do drużyny gospodarzy, która zajęła 3 miejsce. Wręczeniu nagród towarzyszył ciekawy pokaz – rekonstrukcja hołdu pruskiego. Organizatorzy zadbali o wszystkich uczestników – każdy otrzymał słodkie upominki oraz dyplomy za udział we wspólnej zabawie. Na pewno ten dzień pozostanie w naszej pamięci! Mimo, że nie udało się nam zająć miejsca na podium to i tak cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu i rywalizować z drużynami z różnych szkół województwa małopolskiego. Na zakończenie tego włoskiego dnia – aby tradycji stało się zadość - wszyscy zjedliśmy pizzę!

Monika Zięba
WOLNI OD AZBESTU

W czwartek, w dniu 15.05.2014 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej
w Łętowem mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji dotyczącej ochrony środowiska
i wpływu szkodliwych materiałów, takich jak azbest – na zdrowie i życie ludzi. Uczniom
w interesujący sposób, podczas wspólnej zabawy – quizu przekazano informacje dotyczące m.in. zagadnień:
• Co to jest azbest?
• Do czego używamy azbestu?
• Dlaczego azbest szkodzi?
• Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest.
• Czego nie wolno robić z azbestem?
• Co zamiast azbestu?

Zajęcia te miały uświadomić dzieciom, że azbest może być szkodliwy dla zdrowia,
a roboty odbioru i demontażu odpadów azbestowych powinny być prowadzone wyłącznie przez wykonawców posiadających zezwolenie na przetwarzanie odpadów niebezpiecznych. Uczniowie dowiedzieli się również, czego NIE WOLNO ROBIĆ
Z AZBESTEM:
• Łamać, kruszyć, rozbijać.
• Samemu ściągać z budynków, demontować z innych miejsc.
• Zamiatać na sucho pomieszczeń lub miejsc mających kontakt z azbestem.
• Jeść, pić, palić podczas wykonywania robót.
• Wyrzucać wyrobów zawierających azbest w miejsca do tego nieprzeznaczone.

Ten trudny dla uczniów temat, został im przekazany w sposób bardzo przystępny. Podsumowaniem zajęć był konkurs dotyczący ochrony środowiska, którego uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Na pamiątkę tego spotkania szkoła dostała maskotkę Azbestodonta.

Władysława Kozyra
Akcja "Sprzątanie świata"

Akcja „Sprzątanie świata” jest największą w kraju ekologiczną kampanią społeczną
i stałym punktem działań w wielu gminach i szkołach. Uczniowie naszej placówki uczestniczą w niej corocznie. Dnia 20 maja 2014 roku również wyruszyliśmy na drogi Łętowego, aby oczyścić je z różnego rodzaju śmieci. Dzieci z klas I , IV, V i VI wraz
z opiekunami, zaopatrzone w plastikowe worki i rękawice, z dużym zaangażowaniem wzięły udział w akcji, która przebiegła bardzo sprawnie. Musimy stwierdzić, że świadomość ekologiczna mieszkańców wsi rośnie. Uczestnicy z satysfakcją zauważyli, że z roku na rok maleje ilość śmieci wyrzucanych w różnych miejscach
i zanieczyszczających piękne tereny naszej miejscowości.

Agata Florek
19 maja w wieku 94 lat
zmarł w Łętowem Władysław Trybus –
społecznik i działacz ludowy.

Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Władysława Trybusa, składamy Rodzinie, Przyjaciołom i Najbliższym zmarłego kondolencje i wyrazy najszczerszego współczucia.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Łętowem

Władysław Trybus urodził się 30 czerwca 1920 roku w Łętowem. Już od szkoły związał swoje losy z ruchem ludowym. W 1938 roku wstąpił do Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici”, a następnie do PSL-u i ZSL-u.
W czasie II wojny światowej działał w konspiracyjnym ruchu oporu ZWZ, a potem
w ugrupowaniu Batalionów Chłopskich pod pseudonimem „Sęp”.
Po wojnie, po zawarciu związku małżeńskiego z Józefą Węglarz prowadził w Łętowem wzorowe duże gospodarstwo rolne ze specjalizacją hodowla owiec.
Rodzina była jego oczkiem w głowie. Dochował się czterech synów i trzech córek. Oprócz pracy na roli jego prawdziwą pasją była działalność społeczna.
Inicjował wiele czynów społecznych, otwierał mieszkańcom Łętowego, Mszany Górnej, Lubomierza, Szczawy przysłowiowe „okno na świat”. Organizował roboty związane
z elektryfikacją, budową dróg, zaopatrzenia wsi w wodę. Z jego inicjatywy między innymi została wybudowana droga Mszana Dolna – Lubomierz – Szczawa czy droga Mszana Dolna – Łętowe – Wilczyce.
Aktywnie działał w ruchu ludowym pełniąc wiele funkcji w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym, m.in. W-ce Prezesa Powiatowego i Wojewódzkiego Komitetu ZSL, Członka Naczelnego Komitetu ZSL. Udzielał się również w pracy społecznej w spółdzielczości
i związkach branżowych rolników. W latach 1966-1993 był Prezesem Zarządu Wojewódzkiego a następnie Prezesem Głównego Zrzeszenia Hodowców Owiec.
W 1969 roku został wybrany na posła do Sejmu z okręgu powiatu Nowy Sącz, Limanowa, Nowy Targ i Zakopane. Funkcję posła na Sejm sprawował przez trzy kadencje od 1969 roku do 1980 roku.
W czasie pracy w Sejmie aktywnie działał w Komisji Rolnictwa. Miał swój udział
w uregulowaniu stanu prawnego gospodarstw rolnych w Polsce i uchwaleniu w dniu 26 października 1971 roku ustawy o uwłaszczeniu rolników. Dzięki tej ustawie rolnicy nabyli na wyłączną własność użytkowane przez nich gospodarstwa rolne.
W latach 1980-1984 był radnym, następnie w latach 1984-1988 Przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Nowym Sączu.
Władysław Trybus nie zapominał o swojej wiosce Łętowe, gdzie z jego inicjatywy wybudowano m. innymi szkołę, dom strażaka, drogi.
Kolejną jego pasją było pszczelarstwo. Prowadził wzorową pasiekę w Łętowem. Był aktywnym Członkiem Koła Pszczelarzy
w Mszanie Dolnej i Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu. Przyczynił się walnie do powstania Domu Pszczelarza w Mszanie Dolnej.
Władysław Trybus za swoją wybitną działalność zawodową i społeczną, uhonorowany został całym szeregiem odznaczeń regionalnych, resortowych, państwowych m.in. Złotą Odznaką Związku Straży Pożarnej, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
i Orderem Budowniczego P.L.

Zmarły Władysław Trybus dobrze zapisał się w historii naszej Małej Ojczyzny. Często
w swojej pracy wzorował się na swoim mistrzu Premierze Wincentym Witosie, dlatego śmiało można go nazwać „Witosem” Ziemi Zagórzańskiej.

Pozostanie w naszej pamięci na zawsze jako przyjaciel oraz dobry i uczynny człowiek, który wspierał innych w potrzebie.


Artykuł Powiat limanowski:
www.limanowa.pl
Nasze zawodniczki tuż za podium
Mistrzostw Powiatu Limanowskiego
w czwórboju lekkoatletycznym

22 maja na stadionie w Mszanie Dolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. To bardzo trudne zawody wymagające szybkości – 60 m, siły – rzut piłeczką palantową, skoczności – skok w dal i wytrzymałości – bieg na 600/1000m, zawody odbywały się w bardzo upalny dzień co sprawiało dodatkowe trudności wszystkim zawodniczkom. W tych trudnych warunkach dobrze spisały się Nasze uczennice, wszystkie poprawiały swoje własne rekordy dzięki czemu uplasowały się na czwartym miejscu w tych zawodach. Doskonale zaprezentowała się Ewelina Kołodziej, która w klasyfikacji indywidualnej zajęła drugie miejsce i wywalczyła srebrny medal. Warto dodać, iż nasze zawodniczki okazały się najlepsze z terenu gminy Mszana Dolna, a do trzeciego miejsca zabrakło im niespełna 5 punktów. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: (Dawiec Gabriela, Kołodziej Ewelina, Murzyn Magdalena, Jania Małgorzata, Jarosz Zuzanna, Zoń Patrycja) opiekun Maciej Potaczek.

Gratulujemy.



Galeria Zdjęć: MISTRZOSTWA POWIATU LIMANOWSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Maciej Potaczek
Udział uczniów klasy „0”
w I Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej

Dnia 22 maja 2014r. uczniowie klasy 0 pięknie zaprezentowali się na I Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Inicjatorem i organizatorem tego przeglądu był Zespół Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie była prezentacja pieśni patriotycznej w formie wokalno-muzycznej. Przygotowanie do tego konkursu nie było łatwe. Słowa pieśni patriotycznych, chociaż melodyjne i zapadające w ucho są jednak niezrozumiałe i trudne do opanowania dla tak małych dzieci. Przez 3 tygodnie nauczyciel ćwiczył wraz grupą wybrany przez siebie mix piosenek patriotycznych. Złożyły się na niego cztery pieśni legionowe o tytułach: „ Łączko, łączko”, „Ciężkie czasy legionera”, „Warczą karabiny” oraz „Przybyli ułani”. Był to dla uczniów zerówki pierwszy publiczny występ poza terenem szkoły, towarzyszył im wiec ogromny stres i emocje! Na przeglądzie klasę 0 reprezentował zespół ośmiu dzieci o najlepszych predyspozycjach wokalno-muzycznych: Nikola Buksa, Aleksandra Kupiec, Zuzanna Kupiec, Angelika Luźniak, Zuzanna Nowak, Weronika Płachytka, Anita Smoter i Tomasz Dudzik.

Dzieci wypadły wspaniale!!!

Godnie zaprezentowały szkołę w lokalnym środowisku, promując patriotyczne wartości. Wychowawca klasy 0 pragnie serdecznie podziękować nie tylko dzieciom reprezentującym szkołę na konkursie, ale również ich rodzicom. To oni przywieźli swoje pociechy na konkurs, zadbali o ich uroczysty strój, dopingowali i podtrzymywali na duchu w ich pierwszym publicznym występie.
Po zakończeniu konkursu, dzieci w obecności rodziców i nauczyciela odebrały z rąk Wójta Gminy Mszana Dolna pamiątkowe dyplomy i upominki.

Lucyna Leżańska
II Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

29 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w II Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej "My favourite English song" w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Tuwima w Kasince Małej. Reprezentowała nas grupa wokalowa składająca się
z dziewięciorga uczniów klas IV-VI oraz Marta Jania uczennica klasy III.
W kategorii klas młodszych przedstawicielka naszej szkoły zajęła bardzo wysokie - II miejsce. Brawurowo wykonała piosenkę pt. "There's a beetle".
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Nagrody osobiście wręczył i złożył gratulacje Wójt Gminy Mszana Dolna - Pan Bolesław Żaba.

Galeria Zdjęć: II GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Anna Leszcz
CZERWIEC
Wycieczka do Krakowa

W dniu 2 czerwca 2014 roku uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Krakowa. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów: pani Anna Leszcz, pani Agata Florek, pani Marta Pajdo i pani Władysława Kozyra.

Najpierw udaliśmy się do Pałacu Krzysztofory, gdzie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: grupę dziewcząt i grupę chłopców. Grupa dziewcząt uczestniczyła
w warsztatach pisarskich „Z pergaminem i piórem – w kancelarii pisarza miejskiego”. Uczestniczki zajęć poznawały warsztat pracy średniowiecznego pisarza. Dowiedziały się między innymi, jakie są metody przygotowania pergaminu i atramentu, jak przycinano pióra czy też, w jaki sposób wykonywano pieczęcie. Ponadto przygotowywały – metodami zbliżonymi do pracy średniowiecznego skryby, za pomocą gęsiego pióra –własny dokument i pieczęć.

Natomiast chłopcy udali się na zajęcia „Broń biała na przestrzeni dziejów”prowadzone w muzealnej Zbrojowni. Przed rozpoczęciem zajęć, w celu ochrony obiektów muzealnych, każdy uczestnik otrzymał białe rękawiczki. W Zbrojowni zgromadzona jest wyjątkowo interesująca kolekcja dawnej broni. Ogromną atrakcją dla naszych chłopców był bezpośredni kontakt z eksponatami i replikami mieczy, tarcz i hełmów. Uczniowie mogli założyć hełmy, trzymać tarcze i miecze we własnych rękach, założyć rękawice – poczuć się jak prawdziwi rycerze, żołnierze. W czasie trwania zajęć prowadzący w bardzo interesujący sposób omawiał i prezentował różne rodzaje i typy dawnej broni białej. Podczas zajęć, jednym z zadań chłopców było uporządkowanie hełmów w kolejności, w jakiej pojawiały się na przestrzeni dziejów.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w danych warsztatach. Na zakończenie otrzymali karty edukacyjne.

Po zakończonych warsztatach w Pałacu Krzysztofory udaliśmy się do kina Cinema City na film „Czarownica”, który łączy klasykę z nowym podejściem. Film ten to ciepła opowieść o istocie prawdziwej miłości. Scenografia jest piękna, „operator wykorzystuje grę cieniem, obraz ma głębie – atakuje wielością faktur i zdumiewa plastyką.” Możemy obserwować niesamowite efekty specjalne – w każdym ujęciu wyczuwamy ingerencję komputera, jednak ani przez chwilę nie mamy wrażenia sztuczności.

Myślę, że jest to historia zarówno dla młodszych, jak i dla starszych, po prostu taka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Uważam, że uczniowie będą miło wspominać tę wycieczkę, gdyż dawała im ona zarówno możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności (poruszane treści z podstawy programowej z przedmiotu historia), jak i zapewniła im doskonałą rozrywkę.

Galeria Zdjęć: WARSZTATY BRONIOZNAWCZE

Władysława Kozyra
II Bieg Zagórzan

13.06.2014r. 14 uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem brało udział w II Biegu Zagórzan, który odbył się przy Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej.

Indywidualnie złote medale zdobyli:
Aleksandra Kołodziej z kl. III oraz
Patryk Nowak z kl. IV.

Brązowy medal zdobyła uczennica z kl. VI Gabriela Dawiec.

Zespołowym sukcesem było zdobycie III miejsca.

Wszyscy pozostali reprezentanci naszej szkoły przyczynili się do tego sukcesu zdobywając punkty za zdobyte miejsca.
Byli to:
Ewelina Kołodziej,
Magdalena Murzyn,
Zuzanna Jarosz,
Wiktoria Kołodziej,
Klaudia Kaleta,
Julia Jarosz,
Krystian Michorczyk,
Jakub Grzędziak,
Krystian Kołodziej,
Szymon Dawiec
i Dariusz Dawiec.

Cała drużyna cieszyła się z otrzymanego pucharu, który przekazała na ręce pani dyrektor mgr Krystyny Masłowiec.


obrazek WYNIKI - II BIEG ZAGÓRZAN /BIEG PRZEŁAJOWY/ - Kasina Wielka 13.06.2014 r.


Artykuł Gmina Mszana Dolna:
www.mszana.pl
Mirosława Jarosz
! OGŁOSZENIE !
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

Godzina 800 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Łętowem, po nabożeństwie uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego z pożegnaniem Absolwentów, następnie spotkania z wychowawcami w klasach (rozdanie świadectw – pożegnanie).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW !
Dyrekcja Szkoły
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
i pożegnanie klasy VI

Za nami kolejny rok szkolny. Jak każdy, tak i ten kończy się pożegnaniem uczniów klasy VI. 24.06.2014 r. spotkaliśmy się wspólnie – Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie – by wziąć udział w uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie klasy VI. Na wesoło wspominali lata nauki oraz złożyli podziękowania wszystkim nauczycielom oraz paniom z obsługi, wręczając kwiaty. Koledzy i koleżanki z klasy V pożegnali ich przyznając dyplomy za "szczególne osiągnięcia" oraz podarowali im wspólne zdjęcia. Pożegnaliśmy 16 uczniów klasy VI.
Po wystąpieniu klasy V i VI Pani Dyrektor Krystyna Masłowiec dokonała podsumowania osiągnięć dydaktyczno–wychowawczych oraz wręczyła uczniom mającym średnią ocen powyżej 4,75, uczniowi ze 100 % frekwencją, najlepszym czytelnikom oraz tym, którzy osiągnęli dobre wyniki w konkursach nagrody książkowe, puchary i dyplomy.
Życzymy wszystkim, abyście nadchodzący czas wakacji wykorzystali jak najmądrzej,
z korzyścią dla swojego zdrowia i intelektu. Wspaniałych wakacji, pięknej pogody, fantastycznych przygód i odrobiny tęsknoty za szkołą…


Galeria Zdjęć: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 I POŻEGNANIE KLASY VI

Agata Florek
Dzień Rodziny
w Szkole Podstawowej w Łętowem

W ostatnią niedzielę czerwca w Szkole Podstawowej w Łętowem odbył się „Dzień Rodziny”- impreza mająca na celu integrację społeczności lokalnej poprzez wspólną zabawę.
Całość uroczystości opracował i poprowadził wspólnie z wicedyrektorem szkoły nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Potaczek.
To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów i wychowawczynię klasy „0” panią Lucynę Leżańską. Dzieci nie tylko pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, ale również dziękowały rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Po występie najmłodszych uczniów naszej szkoły wkroczyli ci nieco starsi, którzy chcieli zaprezentować zgromadzonej publiczności swoje talenty. I tak na parkiecie pojawili się wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze
z klas I-VI. Nad całością występów czuwała nauczycielka muzyki pani Mariola Mamala. Po zakończeniu występów scenicznych rodzice udali się do wystawki plastycznej przygotowanej przez swoje pociechy, gdzie mieli za zadanie odnaleźć swoją rodzinę na ilustracji wykonanej przez dziecko. Komu się udało, mógł za symboliczną złotówkę wykupić portret swojej rodziny.
Od tego momentu zaczęła się nieco luźniejsza część naszego spotkania, w czasie której zgromadzeni goście mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Każda klasa wspólnie
z wychowawcami przygotowała własny kącik dla gości: kącik słodkości z przepysznymi ciastami, kącik z napojami, loteria fantowa, kiermasz ozdób oraz ręcznie wykonanej biżuterii. Nie zabrakło również naszych rodzimych strażaków, którzy udostępnili swój wóz. Każde dziecko mogło wejść do pojazdu i poczuć się jak prawdziwy strażak. Ci najmłodsi mogli bawić się na naszym szkolnym placu zabaw oraz placyku przygotowanego z miękkich klocków wewnątrz sali gimnastycznej. Można tam było również grać w tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, dzięki któremu dzieci mogły się upodobnić do zwierząt oraz swoich ulubionych postaci bajkowych. Dla wszystkich dzieciaków przygotowano porcję przepysznych lodów, a pozostali goście mogli korzystać dowoli z grilla, kiełbasek nie zabrakło dla nikogo.
Następnym punktem „Dnia Rodziny” były rozgrywki i konkurencje sportowe z udziałem dzieci i rodziców. Najpierw do rywalizacji stanęły mamy, które zbierały jaja – im cięższe tym mama uzyskała lepszy wynik. Natomiast tatusiowie wbijali gwoździe na czas. Odbyły się również konkurencje rodzinne: wyścigi w workach, przeciąganie liny oraz konkurs odbić w parach. Wszystkie te konkurencje cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem, rodzice wraz z dziećmi chętnie w nich uczestniczyli, a każdy otrzymał słodką nagrodę. Najlepsi odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk pani dyrektor Krystyny Masłowiec. Całą imprezę zwieńczył mecz siatkówki rozegrany na naszym szkolnym boisku Po jednej stronie siatki stanęli uczniowie, a z drugiej strony rodzice. Emocje momentami były podobne do tych na Mundialu. Ostatecznie, jak się mówi „muzyka łagodzi obyczaje” wszyscy nastawili się na dobrą zabawę, a wynik meczu miał drugorzędne znaczenie.
Gry, rozgrywki i zabawy sportowe są dozwolone dla wszystkich, przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i są okazją do aktywnego spędzania czasu. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę odgrywają w ich życiu rodzice i nauczyciele. Wpływ rodziny na wychowanie dziecka jest ogromny, dlatego działania wychowawcze szkoły i rodziny muszą być spójne.W organizację imprezy byli zaangażowani zarówno rodzice, dzieci jak
i nauczyciele naszej szkoły, a przyświecał im wspólny cel: dobra wspólna zabawa. Wszystkie zebrane pieniążki w czasie „Dnia Rodziny” zostały przekazane na rzecz szkoły.

Galeria Zdjęć: DZIEŃ RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĘTOWEM

Maciej Potaczek
WAKACYJNE ŻYCZENIA

Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, radosnego i bezpiecznego wypoczynku, który będzie miłym wspomnieniem przez resztę roku. Wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, słonecznych i pięknych dni.
Z tegorocznych wakacji wróćcie wypoczęci, szczęśliwi, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań w nowym roku szkolnym 2014/2015.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
w Łętowem
obrazek
ARCHIWUM

LINKI
Copyright © 2012 - 2013 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, by Melania Filipiak & Władysława Kozyra
All rights reserved